התפתחות הטרמיטים

התפתחות הטרמיטים

אחת הבעיות הגדולות ביותר עבור רבים היא מזיקים שונים הפוקדים את ביתם וסביבתם מדי יום. התפתחות הטרמיטים נחשבים למזיקים שעשויים להוות נזק רב לבני האדם, יותר נכון לרכוש שלהם. מכיוון שאלו שקופים וקטנטנים, הם כמעט בלתי ניתנים לזיהוי אלא כאשר הם מתחילים לאכול ולזלול ואז יש הצורך לטפל בהם במהירות האפשרית.

הטרמיטים ניזונים מעץ וכיום אין בית בישראל שאין בו ריהוט מעץ, משקופי דלתות מעץ, ריהוט גינה מעץ ועוד. ישנם אפילו בתים שלמים מעץ ואלה נמצאים בסכנה שאם טרמיטים יקוננו באזור ביתם הם עשויים פשוט לאכול את קירות הבית! לכן לבעלי בתים מעץ מומלץ לבצע ריסוס נגד טרמיטים פעם בשנה.

כיצד מתפתחת מושבת הטרמיטים?

אם היינו אומרים לכם שבכל מושבה של טרמיטים של עשרות אלפי פריטים, אולי אפילו מאות אלפים (במקומות מסוימים ישנם אפילו מיליוני טרמיטים במושבה אחת!) לא הייתם מאמינים לנו שכולם נולדים מאותו זוג מלכותי אחד. הטרמיטים מתרבים במהירות גבוהה מאוד וכולם ילדיהם של הזוג המלכותי אשר הקים את המושבה ושולט בה.

הזוג המלכותי הוא בעל כנפיים. הוא חי את רוב חייו בתוך הקן ועל מנת לגרום לטרמיטים לעזוב את הקן ואת ביתכם יהיה עליכם להרוג את המלכה. כלומר שאם תרססו ותהרגו אפילו מאות או אלפי טרמיטים על פני הקרקע, ייתכן ולא תפתרו את בעיית המזיקים שלכם מכיוון שכדי לעשות זאת כאמור אתם צריכים איכשהו להגיע לתוך הקן אל המלכה.

הקמת מושבה חדשה נעשה דרך הזוג המלכותי. בתחילת הדרך הם עובדים בעצמם: מקימים את הקן, מביאים אוכל, חופרים המחילות ודואגים להכול. המלכה מטילה ביצים ראשונות ואז הם גם עוסקים במלכת גידול הצאצאים. לאחר שהדור הראשון גדל וכשיר לעבודה, הזוג המלכותי מתחיל לעסוק במלאכה היחידה והיא התרבות. קצב ההתרבות הוא מהיר מאוד.

איך נזהה את התפתחות הטרמיטים?

הטרמיטים הנה חיה קטנטנה בצבע שקוף, כמעט ואינה נראית לעין. בדרך כלל מזהים אותם כאשר הם מתחילים לזלול מפריטי העץ בביתכם. הקנים שלכם בתוך עצים יבשים או מתחת לאדמה. לכן כאשר רוצים להדביר טרמיטים מדובר במשימה קשה מאוד. הזוג המלכותי נושא עמו כנפיים, אולם החיילים/עבדים אינם בעלי כנפיים. הטרמיטים אגב ללא עיניים. על פניו חיה שאינה מזיקה לנו בני האדם, אולם למי מכם שיש ריהוט עץ שהוא קשור אליו בבית – לא הייתם רוצים שהוא יהפוך לארוחת צהריים עבור התפתחות הטרמיטים.

כיצד נדביר את התפתחות הטרמיטים לאחר שאלה התרבו?

אם פעולות המניעה שעשיתם (או לא עשיתם) כנגד התפתחות הטרמיטים לא עזרו לאורך הזמן וגיליתם נחילים של טרמיטים שמתחילים לתקוף את משקוף הדלת שלכם או אפילו ריהוט כלשהו בגינה – התקשרו במהירות לחברות הדברות מקצועית לטיפול בבעיה.

הדברת התפתחות הטרמיטים נחשבת לאחת ההדברות הקשות ביותר בעבור חברת ההדברות, בשל העובדה שקן הטרמיטים עשוי להגיע עד 5 מטרים מתחת לאדמה. כדי לחסל את הטרמיטים ולגרום להם לעזוב את המקום יהיה עליכם להרוג את המלכה. לרוב ההדברות מתבצעות כאשר המדביר אינו יודע בדיוק היכן הקן שלהם, אולם מצליח בכל זאת לפגוע בו באמצעות קדיחת חורים קטנים בנקודות אסטרטגיות והזרקת חומרים רעילים לחורים אלו.

חברת SOS הדברות מזיקים הנה חברה מקצועית ומנוסה בתחום ההדברות. החברה בעלת ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתחום וספקה שירותיה לאלפי לקוחות מרוצים. החברה מספקת שירותי הדברה מכל הסוגים: הדברת נמלים, הדברת ג’וקים, הדברת חולדות, הדברת פרעושים, הדברת צרעות וכן הדברת טרמיטים. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים.

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

הדברה מקצועית ואיכותית לפרטיים ולתעשייה

לקבלת הצעת מחיר
הדברת מזיקים
החשיבות של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >
חברה להדברת חדקונית הדקל

חברה להדברת חדקונית הדקל

באיזה ציוד צריך להשתמש כדי לבצע הדברת חדקונית הדקל ומדוע חשוב לפנות לחברה להדברת חדקונית הדקל בעלת ניסיון? חדקונית הדקל שייכת למשפחת החיפושיות והיא נפוצה בעיקר במטעים של דקלים ועצי קוקוס. כאשר לא מטפלים בחדקונית הדקל, עלולים להיגרם נזקים קשים לעץ אך מנגד, הדברת החדקונית זו פעולה מורכבת שאינה דומה להדברה של מזיקים אחרים ולכן

קרא עוד >
חברות הדברה

חברות הדברה

כל מה שרציתם לשאול על חברות הדברה מקרים מצערים שהתרחשו בשנים האחרונות בעקבות הדברה רשלנית של חברת הדברה, העלו תהיות רבות ושאלות עליהם ננסה לענות במאמר זה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי