התקשרו עכשיו
054-200-7181

תולעי עץ

מה הן תולעי עץ

תולעי עץ הינם תולעים אשר ניזונים מסוגי העץ השונים שאתם יכולים למצוא בכל בית. התולעים נכנסים לתוך הרהיטים השונים ומכרסמים אותם מבפנים בכדי להזין את עצמם מהעמילן שניתן למצוא בהם. בצורה הזו הם גורמים נזק גדול לרכוש שלכם ויוצרים בעיות מיותרות.

להזמנות וייעוץ התקשרו ל- 054-2007181

תולעי העץ יכולים לגרום נזק גדול לרהיטים יקרי ערך אפילו בלי שתשימו לב, עד שיום אחד הם יתפרקו לנגד עיניכם. חלק מהפעמים ברהיטים שאתם קונים יכולים להימצא כבר תולעי עץ לכן עליכם לשים לב לפני הקנייה לסממנים אותם תלמדו היום.

בארץ קיימות 2 סוגי של תולעי עץ הנפוצים במיוחד:

  • תולעת הליקטוס  תולעת ברוחב של חצי ס"מ ואורך של 2 ס"מ, בעלת גוון חום ואורך חייה נע בין שנתיים לשבע שנים. התולעת נוטה לכרסם ברהיטים בשעות הלילה ולפעמים אפילו ניתן לשמוע אותה. אם יש לכם חשד שיש לכם תולעי עץ ברהיטים שהו סימן זיהוי טוב. סימן נוסף הוא חורים ברהיטים בגודל של עד ס"מ וחצי שדרכו התולעת יוצאת מהרהיט.
  • תולעת היקרונית – לתולעת זו יש שלושה זוגות רגליים והינם בצבע צהוב בהיר בדרך כלל. היא מטילה את ביצייה בחורים קטנים בעץ ומגדלת אותם שם. השהות שלהם בקרבת מקור מזון מקלה ומאיצה את תהליך התפתחותם. התולעים הללו יכולות לחיות ברהיט מסוים גם שנים ארוכות, ובלבד שיהיה להן מספיק מזון בכדי לספק אותן. תולעת זו יוצרת חורים קטנים מאוד ברהיטים בגודל של עד 0.8 מילימטר.

לעיתים, אם תנסו להשמיד את התולעים בעצמכם אתם לא תעשו זאת בצורה יסודית וביצי התולעים ימשיכו להתפתח ברהיטים ורק יגרמו ליותר נזק. לכן ברגע שזיהיתם כי יש לכם תולעים ברהיטים, פנו למדביר מקצועי אשר יטפל בבעיה במקצועיות ובצורה מוחלטת.

תולעי עץ