על ההבדל בין טרמיטים לנמלים

על ההבדל בין טרמיטים לנמלים

במובנים רבים הטרמיטים והנמלים עלולים לבלבל שמנסים להבדיל ביניהם וניתן להגיד כי באופן מסוים הם נחשבים "רחוקי משפחה". הטרמיטים שייכים למשפחת התיקאים הכוללת אלפי מינים מוכרים כולל התיקן שכולנו מכירים בעוד שהנמלים שייכים למשפחת הדבוראים הכוללת מעל עשרת אלפים מינים שונים של חרקים. לשני זנים אלו מאפיינים דומים ושונים כאשר רוצים לבחון את ההבדל ביניהם..

על הבדלים וקווי דמיון בין השניים…

  • חיים בקבוצות – בשני המקרים מדובר בחרקים החיים בקבוצות בעוד שהם מפתחים מושבות גדולות המתנהלות ממש כמו משפחה אחת גדולה. גם הטרמיטים וגם הנמלים מאופיינים במבנה היררכי מוגדר כאשר ישנם תפקידים שונים המתחלקים בין כולם. החלוקה העיקרית מתחלקת בין הצד הפעיל שתקפידו איסוף מזון באופן שוטף, הצד שתפקידו להגן על הקן מפני מזיקים אחרים (בשני המקרים מבנה הגוף משתנה ומותאם בצורה טובה יותר לתפקיד זה) וכל זה על מנת לאפשר למלכה סביבה אידיאלית להפריה והתרבות של הקן.

 

  • מראה כללי – בשני המקרים מדובר בחרקים זהירים כאשר גודלה של הנמלה הממוצעת הוא 30 מ"מ בעוד שהטרמיטים נחשבים זעירים יותר וגודלם הממוצע הוא רק 10 מ"מ. אם בוחנים את הצבע שלהם, ברוב המקרים הנמלה בעלת צבע כהה מאוד בעוד שהטרמיט בדיוק להיפך וצבעו בהיר עד גבול השקוף. גם במבנה עצמו של הגוף ישנם לא מעט הבדלים בין השניים המתבטאים בצורה הכללית של הגוף, במחושים, במבנה העיניים, מבנה הכנפיים ועוד…

 

  • תפוצה בעולם – בפרמטר הזה הנמלים בפור משמעותי על פי הטרמיטים, למעשה נמלים נחשבות לאחת מהחיות היבשתיות הנפוצות ביותר שיש בעולם. למעשה הנמלים מהווים בממוצע 20% מסך כל החיות היבשתיות שיש. חשוב לציין כי נכון להיום ידועים למעלה מ-10,000 זנים שונים של נמלים ברחבי העולם מה שהופך את הנמלה לחייה שפשוט אפשר למצוא בכל מקום בעולם.

 

  • השתלבות עם בני האדם – ניתן להגיד כי גם הנמלים וגם הטרמיטים מצויים בקרבת בני אדם ובמקרים רבים אפילו חולקים יחד את אותה קורת גג. בעניין זה ניתן להגיד כי הטרמיטים מהווים בעיה גדולה יותר בעת שהם מגיעים אל פתח דלתנו מאחר והיכולת שלהם ליצור נזק לרכוש היא גדולה בהרבה מזו של הנמלה. הסיבה לכם נובעת מהרגלי התזונה של הטרמיט, חרק זה ניזון בעיקר מעץ ולכן אזורים שונים של הבית מהווים עבורו ארוחה בעוד שנמלים ימשכו למזון (אין מה להשוות בין שווי של שקית מזון למשקוף של דלת).

הקושי להתמודד עם המזיק

במידה ואחד ממזיקים אלו חדר אל שטח הבית, ההתמודדות בין המקרים היא שונה לחלוטין.
ניתן להגיד באופן מובהק כי הטרמיטים נחשבים למזיקים שהרבה יותר קשה להיפטר מהם ביחס לנמלים, למעשה במצב של התמודדות עם טרמיטים ברוב המקרים לא תהיה לכם ברירה אחרת אלא לפנות למדביר מוסמך שיעזור לכם בפתרון הבעיה בעוד שבחלק מהמקרים תוכלו להדביר את בעיית הנמלים באופן עצמאי.

ישנם מאפיינים רבים שהופכים את הטרמיט למאתגר יותר שמדובר בהדברה כאשר המאפיין העיקרי הוא עצם כך שהטרמיטים מתרבים במהירות ויכולים ליצור נזק גדול לרכוש כך שמלבד הטיפול במזיק עצמו סביר להניח שתישארו עם נזקים בבית שידרשו מימכם תיקון והחלפה של דברים מלבד הטיפול במזיק.

ליהנות מסביבה נקייה עם SOS  הדברות

חברתנו מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים כולל נמלים וטרמיטים כך שנוכל לסייע לכם בשני המקרים.
אנו מזמינים אתכם ליהנות מפתרונות הדברה מתקדמים וירוקים, צוות מקצועי ומנוסה, שירות אדיב ואפילו מחיר משתלם בכל הדברה. התקשרו עוד היום למספר 054-2007181 וממש בקרוב נעמוד לרשותכם ונעזור לכם ליהנות מבית נקי ממזיקים…

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

רוצה לקבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי?

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

חדקונית הדקל באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בתי אבות ברחבי באר שבע, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

קרא עוד >
טרמיטים - שאלות נפוצות

טרמיטים – שאלות נפוצות

המומחים של חברת ההדברה sos עונים על כל השאלות שלכם בנוגע לטרמיטים, מניעתם ודרכי הטיפול בבעיית הטרמיטים. מהם הסימנים לטרמיטים? טרמיטים גורמים להרבה נזק בתוך מבנה הבית ובתוך הקירות, לכן לפעמים לוקח זמן עד שמבחינים בבעיית הטרמיטים. אבל ישנם שלושה סימנים שיעזרו לך לאבחן האם יש לך טרמיטים בבית. 1. טרמיטים מתים או חיים 2.

קרא עוד >
חשיבותה של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי