מענה זמין 24 שעות ביממה
054-200-7181
 • סוגי טרמיטים

  חוששים שנפלתם תרמית למתקפת טרמיטים? ישנם סוגי טרמיטים רבים כשכולם מכוונים למטרה אחת – התרבות המונית. ההתרבות הזו בדרך כלל נעשית מתחת לאפכם ולביתכם. ולצערנו הרב, כאשר האורחים הבלתי צפויים וקרויים סוף סוף נראים על פני השטח, בדרך כלל זה לאחר שכבר הוסב נזק רב לבית.

  סוגי טרמיטים – המילון הקצר

  • הטרמיטים הם תת-משפחה בתוך משפחת החרקים.
  • בדומה לחרקים אחרים, כנמלים וכדברות, הטרמיטים הם חברותיים וידידותיים. כלומר, בינם לבין עצמם ולא לאדם. הם שוכנים במושבות בתוך קינים קרקעיים או תת-קרקעיים. המושבה בדרך מתאפיינת בהיררכיה מעמדית של זוג מלכותי – המלכה והמלך, חיילים ופועלים.
  • ישנם מעל ל-2700 זנים של טרמיטים. בישראל קיימים 7 זנים כאשר הנפוץ שבהם הינו הטרמיט הארץ-ישראלי שנהיה לשכיח ולנפוץ מאוד המתרבה במהירות בשל תנאי הסביבה המותאמים לו.
  • הם זעירים, רגישים מאוד לאור השמש, ולכן צבעם הוא בדרך כלל חיוור ושקוף ועבודתם מתבצעת בלילות. זו הסיבה גם לכך שמשכנם נמצא בדרך כלל מתחת לאדמה. ובשל כך קשה מאוד לזהותם לפני שהתחילו במלאכתם.
  • סימני הזיהוי לקיומם של טרמיטים בבית יהיו בדרך כלל ערימות חול ליד הקירות או ליד דלתות הבית וחריצים במוצרי עץ.
  • המלכה והמלך האחראים על התרבות המושבה בדרך כלל עושים זאת בקצב מהיר מאוד כדי לשמר את קצב העבודה ואת גודל הקבוצה. לכן, חשוב מאוד להדביר את הטרמיטים במהירות כדי להפחית את סדר גודל הנזק.
  • שימו לב, ישנם זנים רבים של חרקים שאכן ניתן לנסות להדביר באופן עצמאי. אך במקרה שבו בטרמיטים עסקינן, יש צורך בהפעלת אמצעי הדברה מתוחכמים יותר. על מנת להדביר באופן מוצלח יותר את הטרמיטים ולסיים את פעילות הקן, חשוב לבצע הדברה מקצועית. הדברה לא מקצועית עשויה להוביל לכך שהטרמיטים יתחפרו עמוקות יותר בתוך האדמה וחיסולם יהפוך למשימה קשה אפילו יותר.

  כיצד מתבצעת הדברת טרמיטים אפקטיבית?

  לסיכומו של דבר

  טרמיטים הם חרקים קטנים וזעירים עם יכולת השפעה גדולה והרסנית על חיינו. מעוניינים להיפטר מהם אחת ולתמיד בהצלחה מרובה? פנו לשירותי ההדברה של חברת SOS בראשו של אורן לוגסי ששמה לה למטרה לספק שירותי הדברה ברמות האיכות הגבוהות והמקצועניות ביותר ללקוחותיה. חברת ההדברה משתמשת אך ורק בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

  Call
  Home
  Contact