נזקי טרמיטים

קשה לדמיין עד כמה יצור זעיר יכול לאיים עלינו, בני האדם. נזקי טרמיטים הם דוגמה מצוינת לכך שהאדם אינו שולט בטבע כפי שלעיתים קרובות נדמה לנו. במקרה של טרמיטים, השפעתם נעה בין מזיקה להרסנית על חיינו ועל כיסנו. רגע? מה? כל הפרטים על כך במאמר הבא.

נזקי טרמיטים – הטרמיט לא נפל רחוק מהעץ

אך ראשית, חשוב שנדון בטרמיטים. מדובר ביצורים קטנים וזעירים, מחוסרי עיניים, רגישים מאוד לשמש ולכן צבעם חיוור ושקוף. בשל הרגישות הרבה לשמש הם בדרך כלל מתחפרים ומקימים קינים במקומות תת-קרקעיים, אפלים ויבשים ורחוקים מאור השמש.

הם דומים במראם לנמלים ולתיקנים, ובדומה לנמלים הם מתקבצים במושבות משותפות ומנהלים את חייהם תחת המעמד ההיררכי של המלך והמלכה. יתר הטרמיטים עסוקים בתפקידי פועלים וחיילים.  הזוג המלכותי בדרך כלל מכונף והם היחידים המורשים להתרבות. ההתרבות נעשית בקצב מהיר ומסחרר על מנת להגביר את קצב תפוקת העבודה ולשמר את גודל המושבה.

הם ניזונים מעץ מת ולכן מהווים נזק הרסני:

  • לרהיטי העץ בבית
  • למשקופים ולדלתות
  • למבנה הבית העשוי מעץ או משולב בו עץ
  • לספרים, דפים וניירות
  • לעיתים הם עשויים להזיק גם לכבלים ולחוטים חשמליים

הנזק עשוי לאמוד על מאות עד אלפי שקלים ולעיתים אף להעמיד בסכנה בטיחותית את בני הבית במידה שנעשה נזק למבנה הבית. בשל ההתרבות המהירה של הטרמיטים, חשוב מאוד לטפל בהם במהירות.

איך מאתרים טרמיטים?

  • בדרך כלל קשה לזהות אותם בשל העובדה שהם פעילים בשעות הלילה והיותם קטנים ושקופים.
  • ניתן למצוא מספר סימנים המעידים על קיומם של טרמיטים בבית – חריצים וחורים בעץ וערימות חול קטנות ליד דלתות או קירות.

הדברת טרמיטים – לנקות את האזור אחת ולתמיד!

לסיכומו של דבר

הטרמיטים הם מתוחכמים למדיי ובשל העובדה שהם שוכנים בתוך האדמה, משימת ההדברה עשויה להיות קשה למדיי. לכן, רצוי להימנע מהדברה עצמאית שעלולה לגרום להם להתחפר עמוק יותר באדמה. מעוניינים להיפטר מהם אחת ולתמיד? שירותי ההדברה של חברת SOS בראשות אורן לוגסי מסייעת ללקוחותיה המרוצים להיפטר מהמזיקים באופן מוצלח ומקצועי. חברת SOS מציעה את שירותיה 24 שעות ביממה ומתחייבת לעבוד בזמנים ולספק עבודה נקיה, מהירה, איכותית ומקצועית.

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

הדברה מקצועית ואיכותית לפרטיים ולתעשייה

לקבלת הצעת מחיר
הדברת מזיקים
החשיבות של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >
חברה להדברת חדקונית הדקל

חברה להדברת חדקונית הדקל

באיזה ציוד צריך להשתמש כדי לבצע הדברת חדקונית הדקל ומדוע חשוב לפנות לחברה להדברת חדקונית הדקל בעלת ניסיון? חדקונית הדקל שייכת למשפחת החיפושיות והיא נפוצה בעיקר במטעים של דקלים ועצי קוקוס. כאשר לא מטפלים בחדקונית הדקל, עלולים להיגרם נזקים קשים לעץ אך מנגד, הדברת החדקונית זו פעולה מורכבת שאינה דומה להדברה של מזיקים אחרים ולכן

קרא עוד >
חברות הדברה

חברות הדברה

כל מה שרציתם לשאול על חברות הדברה מקרים מצערים שהתרחשו בשנים האחרונות בעקבות הדברה רשלנית של חברת הדברה, העלו תהיות רבות ושאלות עליהם ננסה לענות במאמר זה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי