מחזור חיים של טרמיטים

מחזור חיים של טרמיטים

כל מושבת טרמיטים מתחילה את דרכה כאשר טרמיטים המיועדים לרביה, זכר ונקבה פורשים כנפיים ועוזבים את המושבה שלהם במטרה להתיישב ולהקים מושבת טרמיטים חדשה, באזור מבטיח מבחינת תנאי אקלים, הגנה ואפשרויות תזונה. מסע זה מכונה מעוף הכלולות, כאשר הטרמיטים בהתאם לעזרתה של הרוח מסוגלים להרחיק קילומטרים בודדים ממקום מושבם בטרם ינשרו כנפיהם והם ינחתו ארצה.

מחזור החיים בעצם מתחיל עם היוולדם של אותם טרמיטים מכונפים והתפתחותם במושבת הולדתם. תהליך זה יכול להימשך כשנתיים או שלוש, בהן הטרמיטים הזחלים עוברים מספר נשלים עד שהם מגיעים לתפקוד עצמאי. לאחר שהם מגיעים לבגרות מינית ויכולת עצמאית הם חוברים זכר ונקבה ומתעופפים להם. לא בכל מחזור לידה ובקיעה נולדים טרמיטים מכונפים אלא אחת למספר מחזורים בודדים.

אורך החיים של טרמיטים רגילים- הם הפועלים והחיילים של המושבה, הוא כשנה בממוצע. תפקידי הטרמיטים במושבה הוא מוגדר מיד עם היוולדם וכולל שלושה תפקידים:

  • פועלים- החלק ההארי של הטרמיטים יהיו פועלים ויסייעו בבניית ותחזוקת המושבה. הטרמיטים הם אמנם חיה המזיקה לבתים של בני אדם, אולם מסורים וחרוצים מאוד בתחזוקת ביתם. במחילות תת קרקעיות ולעיתים תוך בניית מגדל רב קומות מעליהן, הם מדביקים גרגירי חול בעזרת רוק והפרשות, ובונים לעצמם יחידות מגורים, חדרי אחסון למזון, מרחב למלך ולמלכה, אגף ילדים ועוד. הפועלים הם מרבית הטרמיטים, והם האחראים על מטלות המושבה. מלבד בניה על אגירת המזון, טיפול במלך והמלכה ודאגה לצאצאים.
  • חיילים- הטרמיטים מגנים על נחלתם בקנאות ואינם מאפשרים לאויבים מבחוץ לחדור אליה. האויבים הטבעיים של הטרמיטים הם נמלים, מזיקים אחרים, אך בעיקר טרמיטים אחרים. על מנת להגן על המושבה ועל המלך והלכה שהם לבה של הממלכה והסיבה לקיומה, ישנם החיילים, הם בעלי נתונים פיזיים מרשימים יותר מהאחרים, בעלי ראש גדול יותר ולסתות חזקות במיוחד, ותפקידם הוא להגן ולשמור על הממלכה ובמקרה הצורך להילחם עד חורמה. החיילים נקבעים מיד עם היוולדם כאמור על פי נתוניהם הפיזיים ומהווים כעשרה אחוז מכל מחזור בקיעה של צאצאי טרמיטים חדשים.
  • טרמיטים מכונפים- המלך והמלכה. הטרמיטים הנולדים עם שני זוגות כנפיים ומיועדים לרביה. לידתם של טרמיטים מכונפים היא נדירה יותר, מאחר והיא מתקיימת כל מספר מחזורי בקיעה, ובכל מחזור יכולים לבקוע כשלושים אלף צאצאי טרמיטים חדשים. לטרמיטים המכונפים אין כלל תפקיד מלבד רביה. עם יציאתם למעוף הכלולות ולאחר התיישבותם הראשונית הם נאלצים לטפל במחזור הצאצאים הראשון, להאכילם ולטפחם עד שיגיעו לבגרות ויהיו מסוגלים לעשות זאת בעצמם. מרגע זה המלך והמלכה פנויים לרביה בלבד, כאשר המלך מפרה את המלכה מדי עשרה ימים לערך, וכמות הביצים שהמלכה מטילה עולות בצורה משמעותית ממחזור הטלה אחד לבא אחריו. שחלותיה של המלכה מתרחבות בכל מחזור רביה ועשויות להגיע לעד שניים עשר ס"מ. אורך החיים של המלך והמלכה בתנאים אופטימאליים עשוי להגיע לחמישים שנים.

התרבות הטרמיטים היא מהירה וכמות הפריטים בקן עומד בממוצע על כחמישים אלף פריטים ועשוי להגיע גם למיליונים. הנזק שהם גורמים בהתיישבותם באזורים מיושבים בבני אדם הוא כבד, ונוגע ברכוש ובמבנים. טרמיטים ניזונים מתאית של עץ, אותה הם מסוגלים לעכל היטב ומשום כך הם אוהבים לבנות את מושבותיהם מתחת לבתי מגורים, משם הם נעים במחילות ומכלים הן את מבנה הבית והן את תכולתו. חשוב לטפל בטרמיטים באופן מקצועי על ידי הדברה מתאימה שתבטיח את השמדתם. לא כל מדביר מכיר את תורת הדברת הטרמיטים שהיא שונה בתכלית מהדברת מזיקים אחרים, ומשום כך גם מחירה גבוה מהדברות רגילות.

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

רוצה לקבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי?

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

חדקונית הדקל באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בתי אבות ברחבי באר שבע, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

קרא עוד >
טרמיטים - שאלות נפוצות

טרמיטים – שאלות נפוצות

המומחים של חברת ההדברה sos עונים על כל השאלות שלכם בנוגע לטרמיטים, מניעתם ודרכי הטיפול בבעיית הטרמיטים. מהם הסימנים לטרמיטים? טרמיטים גורמים להרבה נזק בתוך מבנה הבית ובתוך הקירות, לכן לפעמים לוקח זמן עד שמבחינים בבעיית הטרמיטים. אבל ישנם שלושה סימנים שיעזרו לך לאבחן האם יש לך טרמיטים בבית. 1. טרמיטים מתים או חיים 2.

קרא עוד >
חשיבותה של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי