טרמיט ארצישראלי

מה קורה כאשר אנחנו נתקלים בחרק כחול-לבן תוצרת הארץ? טרמיט ארצישראלי מפגיש אותנו בעיקר עם תחושות גועל ופחד ועם רצון עז לסלק אותו או להסתלק בעצמנו בניגוד לגאווה הישראלית הציונית המתעוררת בנו כאשר אנחנו מזהים מוצרים כחול-לבן תוצרת הארץ על מדפים בחנויות ובמרכולים בחוץ לארץ, או כאשר סטארט אפ ישראלי נוסף פרץ את גבולות הארץ וזכה להכרה. מזדהים? המדריך הבא יסייע לכם להשמיט את הטרמיט.

טרמיט ארצישראלי – הכר את הטרמיט

אם טרם נתקלתם בטרמיטים (ואנחנו מאחלים לכם שכך המצב יישמר), אז אתם בוודאי זקוקים להסבר קצר בנושא:

  • אז נתחיל מההתחלה, מהם טרמיטים? עץ השורשים של משפחת החרקים הוא גדול ומסועף, וטרמיטים נחשבים לתת-סדרה בקטגוריית התיקנים במשפחה הזו.
  • כיצד הם נראים? החרקים הללו מזכירים תיקנים או נמלים. הם שקופים וחיוורים, נטולי עיניים ומכונפים.
  • קיימים בעולם בערך כ-2,500 זני טרמיטים. בישראל, ישנם שבעה זנים שכיחים כאשר הנפוץ שבהם הינו הטרמיט הארצישראלי המצוי בעיקר בנגב, בערבה ובמרכז הארץ.
  • כיצד הם משפיעים על בני האדם? ישנן תרבויות בהן נהגו לאכול את הטרמיטים הודות לאחוזי החלבון או השומן הגבוהים בגופם. בישראל, בדומה למדינות רבות אחרות, השפעתם על הבית היא הרסנית. אמנם הם אינם מעבירים מחלות, אך הם נחשבים לקטלניים בשל התרבותם המהירה, פלישתם לבית ויכולת הסבת הנזק למבנה הבית ולרכוש בו.
  • כיצד נדע על פלישתם של הטרמיטים לביתנו? הטרמיטים הם קטנים ונמנעים מאור, לכן קשה מאוד להבחין בהם לפני שהתחילו להסב נזק לבית. יחד עם זאת, ישנם סימנים מטרימים שעשויים להעיד על נוכחותם. הצטברויות קטנות של חול ליד הקירות או דלת הכניסה עשויות להעיד על הצורך הבהול בטיפול.
  • כיצד מדבירים טרמיטים? מומלץ להימנע מהדברה עצמאית שכן הטרמיטים הם מתוחכמים. ריסוס ביתי עצמאי עשוי לגרום לטרמיטים להתחפר עמוקות באדמה ולהקשות על ההגעה אליהם. לכן, רצוי מאוד להזמין מדביר מקצועי ומנוסה.

טרמיטים

לסיכומו של דבר

כדי להבטיח לעצמכם בית נטול מזיקים בכלל וטרמיטים בפרט, תוכלו לפנות לאורן לוגסי העומד בראש חברת SOS המציעה שירותי הדברה מקצועיים. הודות לניסיון ולמקצועניות הענפה מזה כ-15 שנים. כל פתרונות ההדברה הינם איכותיים וידידותיים לסביבה.

 

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

רוצה לקבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי?

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

חדקונית הדקל באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בתי אבות ברחבי באר שבע, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

קרא עוד >
טרמיטים - שאלות נפוצות

טרמיטים – שאלות נפוצות

המומחים של חברת ההדברה sos עונים על כל השאלות שלכם בנוגע לטרמיטים, מניעתם ודרכי הטיפול בבעיית הטרמיטים. מהם הסימנים לטרמיטים? טרמיטים גורמים להרבה נזק בתוך מבנה הבית ובתוך הקירות, לכן לפעמים לוקח זמן עד שמבחינים בבעיית הטרמיטים. אבל ישנם שלושה סימנים שיעזרו לך לאבחן האם יש לך טרמיטים בבית. 1. טרמיטים מתים או חיים 2.

קרא עוד >
חשיבותה של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי