טרמיטים

טרמיטים להזמנות וייעוץ התקשרו ל- 054-2007181

כל מה שרציתם לדעת בנושא טרמיטים

טרמיטים הם חרקים קטנים דומים לנמלים וצבעם הוא לבן. הטרמיטים חיים וניזונים בעיקר מעץ יבש. הטרמיטים חיים בקן שאותו מקימים מלכה וזכר ובכך מתרבים, קן של טרמיטים יכול להגיע למאות אלפים. פעילותם הענפה של הטרמיטים גורמת לנזקים רבים במיוחד בריהוט, משקופים, או כל מבנה הבנוי מעץ. את הנזק שאותם טרמיטים גורמים לא ניתן לראות בהתחלה אך עם הזמן נוצרים נזקים במשקופים ומתחילים לראות שהעץ אכול כאילו מישהו כרסם אותו. הטרמיטים בדר"כ חודרים לבתים פרטיים או בדירות הממוקמות בקומות גבוהות.    

איך מזהים פעילות של טרמיטים?

תחילה לא ניתן לזהות בוודאות את פעילותם של הטרמיטים כיוון שהם פועלית מתחת לפני השטח, לאחר זמן מה ניתן להבחין בניצנים של נזק שהם עושים. אם זה במשקופים, בריהוט, בארגזי עץ, אפילו ניירות או מסמכים ותמונות ישנות .כדי לזהות בוודאות שמדובר בטרמיטים מומלץ לערוך בדיקה מקיפה ע"י אדם מקצועי שיכול להבחין באם מדובר בטרמיטים. בדיקה זו יכולה לחסוך נזק ולתפוס את הבעיה שנוצרה בזמן, בעזרת הדברה מיוחדת ניתן להגיע לתוצאות יעילות ולכם לשקט ורוגע מטרמיטים שמסתובבים בבית. חשוב מאד לדעת באיזה חומר הדברה מדובר, ולכן יש לשאול את המדביר.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת הטרמיטים כאמור תתבצע בעזרת אדם מומחה תחילה הוא יבדוק עם מברג במשקוף ויראה האם הוא מתפורר, בנוסף אם אותו מברג חודר לתוך המשקוף באין מפריע הרי שמדובר בטרמיטים ויש לבצע הדברה שתעצור את ההתפשטות. מכיוון שמדובר בנושא מעט בעייתי כיוון שאין יודעים בוודאות היכן נמצא קן הטרמיטים מכיוון שהם פועלים מתחת לפני השטח. לכן צריך לבצע את הטיפול באופן היקפי ולוודא שאכן כל המקומות המיועדים לפורענות מבחינת הטרמיטים הם "נקיים" בין אם זה בתוך הבית או מחוצה לו. אותו מדביר מקצועי ומומחה יידע מה לעשות ובעזרת כלים מתאימים יבצע את הטיפול לעומק. ישנו חומר הדברה מיוחד המותאם בדיוק למטרה זו, לכן לפני שמגיע מדברי יש לציין בפניו את העובדה שקיימת אפשרות שמדובר בטרמיטים ואם אין אפשרות לדעת זאת, המדביר כבר ימצא דרך לוודא.

מה נדרש לאחר הטיפול בטרמיטים?

על מנת לדעת האם אכן בעיית הטרמיטים הגיעה לקיצה חשוב לבצע ביקורת מידי מספר חודשים כדי לשלול אפשרות של "אורחים לא רצויים", ניתן לעשות זאת בעזרת מברג ואם התוצאה היא שמצאתם מחילה חדשה רצוי לקרוא למדביר על מנת שיעשה פעולת הדברה מתאימה. רצוי לבצע את הבדיקה הזו כדי לשלול באופן מיידי את האפשרות של התרבות הטרמיטים. כמו שהוזכר מדובר בתופעה שאין לדעת את מקורה ולכן צריך להתבצע טיפול

כולל ומקיף כדי להגיע לכמה שיותר מחילות ולאפשר טיהור של כל המקומות שיכולים להיות נגועים בטרמיטים.

טיפים שיעזרו לכם להקדים תרופה למכה

למנוע הצטברות של מים ולחות בקרבת הבניין– טרמיטים אוהבים ונמשכים למקור מים ולחות ולכן רצוי מאד להרחיק מקורות מים מיסודות בניין.

לבדוק חול למטרות ריצוף– לפני פיזור החול יש לבדוק שאין בנמצא טרמיטים.

מניעת מגע ישיר עץ עם קרקע– כך נקשה יותר על הטרמיטים כיוון שהם יצטרכו לבנות להם מחילות ורק אז לחדור לתוך העץ.

מדוע פניה לSOS הדברה תפתור את הבעיה?

כדי שיהיה לכם שקט בבית מטרמיטים חשוב לפנות למדביר מקצועי שיבצע את העבודה, אנו בחברת SOS הדברות מזמינים אתכם ליהנות משירות מקצועי ע"י מומחים ואנשי צוות מנוסים בתחום ההדברות, בעזרת הכלים הנכונים תוכלו להפסיק לחשוש מקילוף משקופים או נזק הנגרם כתוצאה מטרמיטים, שילוב של מקצועיות, ופעילות מידית תביא לכם את השקט. זקוקים למדביר מקצועי? התקשרו עוד היום לטלפון: 054-2007181 ואנו נגיע אליכם.

ה טרמיטים הינם חרקים קטנים מאוד, צבעם הוא לבן- חיוור והם חיים במושבות של עשרות אלפים ואפילו מיליוני טרמיטים במושבה אחת. הטרמיטים ניזונים מסוגי עצים שונים ולכן משכנם בבתי קרקע ובתים המרובים בפריטים מעץ נהיה שכיח יותר ויותר. לאחר שגיליתם כי ביתכם נגוע בטרמיטים יש לפנות לאיש מקצוע מיידית.

הטרמיטים מעדיפים לשכון באזורים חמים, בארץ הם מצויים בעיקר בדרום ולאורך קו החוף ואלו האזורים שבהם האוכלוסייה צריכה לשמור על ערנות גבוהה וטיפול מקדים לבעיה- לאחר שהטרמיטים כבר הקימו את מושבתם בביתכם, קשה מאוד להשמיד אותם ולהיפתר מהבעיה לצמיתות. הטרמיטים פועלים בצורה יעילה מאוד. הם מתקשרים באמצעות איתותים כימיים בעזרת הפרשת פרומונים

ואוכלוסייתם מחולקת לפי תפקידי שונים של הטרמיטים- קיימים שומרי הקן, הפועלים וטרמיטים פוטנציאליים אשר יחליפו את מלך ומלכת הקן לאחר פטירתם.

מהי החשיבות בטיפול מיידי בטרמיטים?

ה טרמיטים מהווים סכנה ממשית מפני שבניגוד למזיקים אחרים המהווים מטרד לדיירי הבית ובעיה היגיינית, הטרמיטים מסוגלים להרוס רהיטים שלמים כמו שולחן, ספריות וכיסאות, הם מכרסמים כבלים חשמליים, מכשירים שונים ואפילו את הקירות ויסודות הבית. יתרה מכך, ככל שהתפשטות הטרמיטים בביתכם רחבה יותר, כך קשה יותר להדביר אותם אחת ולתמיד. הם חרקים קטנים שיש להדביר אותם בצורה יסודית ומוחלטת ולנקוט בפעולות שירחיקו אותם מהבית שלכם ולא תהיה להם גישה להזין את עצמם מחומרי ביתכם. אם לא נוקטים בגישה הזו ולא משמידים את המלך ומלכת הקן (הפריטים היחידים המתרבים בקן) הם יתרבו ויחדשו את המושבה שלהם.

הטרמיטים הינם חרקים ייחודיים בעלי יכולת תקשורת טובה מאוד והיכולת לגרום נזק בלתי הפיך בקנה מידה גדול לביתכם. אם גיליתם כי הבית שלכם נגוע בטרמיטים עליכם לחפש מדביר מקצועי, אמין ובעל ניסיון בהדברתם.

טרמיטים

טרמיטים נחשבים לאחד המזיקים הגדולים ביותר לאדם. לאו דווקא מדובר בסיכון פיזי, כמו שמדובר בסיכון לאורח חייו של האדם. אם אתם מחזיקים בבית או בגינה ריהוט מעץ, אם יש לכם עצים בגינה ואם הדלתות והמשקופים שלכם מעץ – יש לכם סיבה לדאגה. ריהוט עץ ידוע כאחד מסוגי הריהוט היפים והפופולריים ביותר, אך אלה לפעמים עשויים להוות חסרון, בעיקר בהימצאות טרמיטים באזור.

הכירו את הטרמיטים:

הם קטנים, חיוורים, נראים כמו נמלים, אין להם עיניים ולגופם אין שכבת מגן מפני קרני השמש. חשיפה יתרה לשמש עשוי לשרוף אותם ולכן אלה חיים רוב הזמן מתחת לאדמה ועוברים ממקום למקום באמצעות מעברי בוץ וגילופי עץ שונים, אשר מגיעים עליהם מפני הקרינה. הטרמיטים ניזונים מעץ ולכן הם מהווים סכנה גדולה כל כך לאדם, שידוע כחובבי ריהוט עץ מושבע. הם חיים בקנים ומושבות של אלפי, ואף עשרות אלפי טרמיטים יחד.

המלך והמלכה:

בכל מושבה ישנם מלך ומלכה אשר אחראים על ההתרבות של הקבוצה. הם מזדווגים לעתים קרובות ואילו המלכה ממליטה עשרות או מאות ביצים לעתים קרובות. לכן גם הטרמיטים מתרבים בקצר מהיר במיוחד. על מנת להיפתר מהטרמיטים בסביבתכם לא יספיק לרסס רק את האזור שבו אתם רואים אותם, אלא שיש צורך להרוג את המלכה. כאשר המלכה מתה הקן כולו עוזב את המקום ומחפש מקום חדש לרבוץ בו.

כיצד מגיעים הטרמיטים מהגינה אל תוך הבית?

הטרמיטים אינם יכולים להיחשף לשמש ולכן מגיעים דרך החרכים שברצפה אל משקוף דלת ביתכם. לאט לאט הם מכרסמים את משקוף הדלת. במידה והדלת עשויה עץ, הרי שגם היא בסכנה. עם הזמן הם יתחילו להתפשט אל תוך הבית דרך תעלות בוץ ושבבי עץ שונים. אלה עשויים להתגלות גם ברצפה, גם בקירות אחרי תמונות וכמובן באזור הדלת.  מהר מאוד הם ידעו למצוא ריהוט עץ בביתכם ויתחילו לכרסם גם בו.

מה לעשות כשאנו מזהים טרמיטים בסביבת ביתנו?

אם אינכם רוצים שהריהוט שלכם יהפוך לארוחה טעימה עבור הטרמיטים, הרי שאתם רוצים לחסל אותם בהקדם. ריסוס ממוקד אינו מספיק וכי יש צורך לחסל על מלכת המושבה של הטרמיטים שיושבת בדרך כלל באחד הקנים שלהם. סביר להניח שקנים אלה נמצאים בגינתכם או מתחת לאדמה. מכיוון שכדי לחסל ולהבריח את כל הטרמיטים מביתכם ומגינתכם יש הצורך בחיסול "הלב" של המושבה, אז גם יש צורך להגיע אל הקנים שלהם שלעתים חשופים ולעתים לא. לצורך כך פותחו שיטות הדברה שונות נגד טרמיטים.

כיצד מדבירים טרמיטים?

ישנן 2 שיטות עיקריות להדברת הטרמיטים: תחנות האכלה וקידוחים.

קידוחים – מזמינים מדביר מקצועי שמבצע בכל חצי מטר – מטר בביתכם ובגינה קידוח קטן. אל תוך חור הקידוח הוא מחדיר חומר רעיל אשר עשוי להגיע לקנים שמתחת לאדמה וכן למקומות בהם עוברים הטרמיטים מתחת לאדמה ולרצפת ביתכם. שיטה זו מצריכה איש מקצוע וציוד מיוחד.

השיטה השנייה היא באמצעות תחנות האכלה – המדביר מזהה נקודות אסטרטגיות בבית ובגינה, שבהם הטרמיטים עוברים או מגיעים כדי לאסוף אוכל. באזורים ונקודות אלה הוא מציב אוכל כפיתיון אשר מושך את הטרמיטים. לאחר מספר ימים הוא יגיע ויבדוק אם אלה אכלו את הפיתיון. במידה ולא הוא יציב את התחנות במקומות אחרים. במידה וכן הוא ישאיר שם הפעם רעל כפיתיון במקום אוכל.

הדברות SOS:

חברות SOS הדברות מספקת שירותי הדברה מכל הסוגים ובכל רחבי הארץ. החברה פועלת במקצועיות רבה ומייחסת חשיבות רבה לכל לקוח, פרטי או עסקי. החברה מתמחה בהדברת טרמיטים. ניתן ליצור קשר בכל עת באתר או בטלפון לפרטים נוספים והזמנות.

 

החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

רוצה לקבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי?

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

חדקונית הדקל באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בתי אבות ברחבי באר שבע, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

קרא עוד >
טרמיטים - שאלות נפוצות

טרמיטים – שאלות נפוצות

המומחים של חברת ההדברה sos עונים על כל השאלות שלכם בנוגע לטרמיטים, מניעתם ודרכי הטיפול בבעיית הטרמיטים. מהם הסימנים לטרמיטים? טרמיטים גורמים להרבה נזק בתוך מבנה הבית ובתוך הקירות, לכן לפעמים לוקח זמן עד שמבחינים בבעיית הטרמיטים. אבל ישנם שלושה סימנים שיעזרו לך לאבחן האם יש לך טרמיטים בבית. 1. טרמיטים מתים או חיים 2.

קרא עוד >
חשיבותה של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי