חדקונית הדקל באר שבע

חדקונית הדקל הינה אחד המזיקים הגדולים ביותר שפוגעים בעצי הדקל, הנפוצים מאד בעיר באר שבע והסביבה. כך תתמודדו מולה ותגנו על העצים שלכם.

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

הדברת חדקונית הדקל ברחבי באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

היא הגיעה אלינו מאסיה, התפשטה לאפריקה ואירופה ובשנת 1999 היא התגלתה לראשונה בישראל באזור מטעי התמר של צפון ים המלח. ואז, בשנת 2014, האורחת הלא רצוי הגיעה גם לעיר באר שבע. שמה חדקונית הדקל האדומה.
חדקונית הדקל, הידועה גם בכינויים ״חדקונית דקל אסיה״ או ״חדקונית דקל סאגו״, היא מעין חיפושית חוטם שאורכה נע בין שניים לחמישה סנטימטר. צבע הזחלים של חדקונית הדקל הוא צהוב-לבן והם מאופיינים בלסתות חזקות. צבע החדקוניות הבוגרות הינו אדום והן מאופיינות ביכולת תעופה למרחקים ארוכים. לחדקונית הדקל ישנו חדק באורך של 3 ס״מ ומחזור חייה הינו בין 7 עד 10 שבועות. החדקוניות נחשבות למזיק גדול במטעי התמרים, עצי קוקוס ובעיקר בעצי דקל הנפוצים בעיר באר שבע.

מהו הנזק שגורמת חדקונית הדקל?

חדקונית הדקל נוהגת לתקוף עצי דקל צעירים (שגילם לא יותר מ-20 שנה). הן נוהגות לאכול את גזע העץ, אך הנזק המשמעותי נגרם כתוצאה מהזחלים. נקבת חדקונית הדקל מטילה בצמרת העץ, בנגעי גזע העץ ובבסיס של העלים הצעירים כ-200 ביצים. לאחר שהביצים בוקעות, יוצאים מהן זחלים לבנים שאוכלים ומכרסמים את ליבת העץ ואת בסיסי כפות הדקלים. לאחר כחודש מהרגע בו הזחל בקע, הוא מסוגל ליצור מנהרה בעץ בעומק של מטר. הקדיחה הזו מובילה לנזק רב לעץ הדקל ועלולה להמית אותו. לפי הדיווחים, חדקונית הדקל הרסה 19 מינים של עצי דקל בכל רחבי העולם. התמר הקנרי והתמר המצוי הם המינים הפגיעים ביותר לנזק שגורמת חדקונית הדקל והם נפוצים מאוד באזור באר שבע.

כיצד תזהו עץ דקל שנגוע בחדקונית הדקל?

אחד מהסימנים המעידים על התפשטות חדקונית הדקל, הוא הצהבה ונבילה של כפות הדקלים. כאשר עץ הדקל נגוע במזיק, קודקוד העץ (הלולב) קורס כלפי מטה ועלי הצמרת נובלים. בנוסף לכך, ריקבון של עץ הוא תסמין בולט להימצאותן של חדקוניות הדקל. לעיתים ניתן להבחין בחדקונית על הקרקע או לשמוע אותה קודחת בתוך העץ. ישנם חקלאים הנעזרים במכשירי האזנה מיוחדים או בכלבים המאומנים לזהות את ריח הזחלים כדי לגלות את חדקונית הדקל.
טיפול בחדקונית הדקל באמצעות מוט טלסקופי

כיצד ניתן למנוע ולטפל בחדקונית הדקל?

חדקונית הדקל נמשכת לעצים גזומים המפרישים ריח ייחודי, ולכן כדי למנוע את התפשטות חדקונית הדקל יש להפחית ככל הניתן את גיזום העץ. ומהי הדרך לטפל בעץ נגוע? אגף איכות הסביבה בבאר שבע הציב מלכודות במטרה לתפוס את חדקונית הדקל, אך מלכודות אינן מהוות תחליף להדברה. הדרך הטובה ביותר לטפל בחדקונית הדקל היא באמצעות הדברה, אשר מתבצעת על ידי איש מקצוע מיומן בעזרת מוט טלסקופי. ישנו מגוון שיטות להדברת חדקונית הדקל, ומדביר מנוסה ידע להתאים עבור העץ שלכם את שיטת ההדברה המתאימה ביותר.
החשיבות של הדברה מקצועית
איכות, בטיחות וחדשנות

אס או אס הדברות חברת ההדברה המובילה בישראל. מתמחה בניטור, מניעה והדברה כוללת של מזיקים.  זמינות 24/7 בכל חלקי הארץ!

s.o.s הדברות

איכות, בטיחות וחדשנות

רוצה לקבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי?

הדברת חדקונית הדקל בבאר שבע

חדקונית הדקל באר שבע

אנו מבצעים הדברה של חדקונית הדקל לכל סוגי הדקלים הגדלים באיזור באר שבע והדרום.
אנו מבצעים ההדברה מקצועית עבור: עמיגור, עמידר, בתי אבות ברחבי באר שבע, בית חולים סורוקה באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בנקים, משרד הביטחון ומשרד הרישוי.

קרא עוד >
טרמיטים - שאלות נפוצות

טרמיטים – שאלות נפוצות

המומחים של חברת ההדברה sos עונים על כל השאלות שלכם בנוגע לטרמיטים, מניעתם ודרכי הטיפול בבעיית הטרמיטים. מהם הסימנים לטרמיטים? טרמיטים גורמים להרבה נזק בתוך מבנה הבית ובתוך הקירות, לכן לפעמים לוקח זמן עד שמבחינים בבעיית הטרמיטים. אבל ישנם שלושה סימנים שיעזרו לך לאבחן האם יש לך טרמיטים בבית. 1. טרמיטים מתים או חיים 2.

קרא עוד >
חשיבותה של הדברה מקצועית

החשיבות של הדברה מקצועית

התחלתם לשים לב שהריהוט בבית שלכם מלא בחורים? אתם די בטוחים שמזיק פרץ לכם הביתה? תנו למומחים לעשות את העבודה, אך לפני הכול שימו לב שמי שמבצע עבורכם את העבודה הוא מספיק מיומן, מקצועי ואמין מכוון ש החשיבות של הדברה מקצועית היא מאוד גבוהה.

קרא עוד >

סובל ממזיקים ומחפש פתרון מהיר ויעיל?

קבל ייעוץ חינם ממדביר מקצועי